اطلاعات کلی دوره های زبان، امتحان استرنی و اساسنامه ثبت نام دوره های آنلاین

ترم های آموزش زبان ایتالیایی بهار و تابستان 1402

در این ترم کلاس ها به صورت آنلاین برگزار می شوند.

امتحانات میان ترم و پایان ترم به صورت حضوری برگزار می شوند.

دوره های زبان مدرسه ایتالیایی تهران از ترمهای QCER پیروی می کنند.

به زبان انگلیسی Common European Framework of Reference for Languages (CEFR)  - که سیستمی تشریحی است برای ارزشیابی مهارت ها و توانایی های افرادی که یک زبان خارجی اروپایی را مطالعه می کنند.

ترم های ششگانه (A1-A2-B1-B2-C1-C2) در تمام اروپا و در قاره های دیگر به عنوان معیار و مرجع اساتید زبان جهت آماده سازی مواد درسی و تعیین سطح زبان، مورد استفاده قرار می گیرند.

در حال حاضر 5 ترم A1,A2,B1,B2,C1  و همچنین دوره مکالمه + اطلاعات عمومی و دوره ی آلفاتست پزشکی در مدرسه ایتالیایی برگزار می شود.  دانشجویان پس از گذراندن تمامی ترم ها و قبولی در آزمون پایانی سطح B2 یا در صورت شرکت و قبولی در آزمون استرنی سطح B2/CILS امکان درخواست ویزای تحصیلی را خواهند داشت.

امتحانات پایانی ترمهایA1,A2,B1  توسط مدرسه طراحی و ارزشیابی می شوند.

امتحان سطح B2/Cils توسط دانشگاه زبانهای خارجی Siena در مدرسه ایتالیایی که تنها نماینده ی رسمی این دانشگاه در ایران است، برگزار می شود. مدرک CILS مدرکی رسمی است که سطح شناخت و توانایی فرد از زبان ایتالیایی را با روش های علمی ارزیابی می کند.

امتحان سطح C1/ Cils  نیز توسط دانشگاه زبانهای خارجی Siena  در دو ماه خرداد و آذر ماه برگزار خواهد شد و پس از اتمام دوره دانشجو در صورت تمایل با پرداخت هزینه ی آن، 160 یورو، امکان شرکت در یکی از تاریخ ها را خواهد داشت. ( هزینه ی امتحان جدا از هزینه ی دوره است).

ترم ها، روزها و ساعات برگزاری:

در مدرسه ایتالیایی، ترم های 5 ماهه بهاره (فروردین تا شهریور) و پاییزه (مهر تا اسفند) در روزهای زوج و یا فرد و همچنین در روزهای جمعه برگزار می شود. ( برنامه ریزی و تصمیم گیری در مورد ساعات برگزاری دوره ها بر روی سایت مدرسه در آغاز ثبت نام مشخص خواهد بود.)

ترم ها:   A1 و A2  مبتدی -  B1  و B2  متوسط – C1  پیشرفته

دوره عادی ( 5 ماهه/ 120 ساعت – 3 جلسه ی 2 ساعته در هفته) : در طول دوره های عادی، امکان گذراندن یک ترم را در پنج ماه خواهید داشت. (A1), (A2), (B1), (B2),(C1)

دوره فشرده ( 5 ماهه/ 180 ساعت – 3 جلسه ی 3 ساعته در هفته) : در طول دوره های فشرده، امکان گذراندن دو ترم را در پنج ماه خواهید داشت. در اواسط دوره ی فشرده، امتحان میان ترم برگزار می گردد و پس از آن بدون وقفه ترم بعدی آغاز می شود (A1/A2) ، (B1/B2)

دوره فشرده نوبت صبح (A1/A2)  (B1/B2)( 5 ماهه/ 180 ساعت – 3 جلسه ی 3 ساعته در هفته) : در طول دوره های فشرده، امکان گذراندن دو ترم را در پنج و ماه نیم خواهید داشت. در اواسط دوره فشرده، امتحان میان ترم برگزار می گردد و پس از آن بدون وقفه ترم بعدی آغاز می شود 

دوره عادی روزهای جمعه  (A1) (A2)  ( 5 ماهه/ 120 ساعت – 20 جلسه ی 6 ساعته) : در طول دوره های عادی روزهای جمعه، امکان گذراندن یک ترم را خواهید داشت.

دوره های اطلاعات عمومی/ مکالمه 1 و 2 ( 5 ماهه/ 120 ساعت – 40 جلسه ی 3 ساعته، دو روز در هفته) حداقل مدرک زبان جهت ثبت نام B1 ,  و یا B2 . پیش نیاز ثبت نام در دوره ی مکالمه 2 شرکت در دوره ی مکالمه 1 می باشد.

دوره ی آمادگی امتحانات چیلز B2  (2 ماه و نیم/ 80 ساعت – 26 جلسه ی 3 ساعته و 1 جلسه ی دو ساعته، دو روز در هفته) در طول این دوره شرکت کنندگان با  نحوه برگزاری آزمون، حل نمونه سوالات و پر کردن پاسخنامه آشنا خواهند شد و در این دوره تدریس مباحث کتابها انجام نخواهد شد)  ثبت نام در این دوره داشتن حداقل سطح  B1 ,  و یا B2 می باشد.

تفاوت دوره ی فشرده و دوره ی عادی: در طول دوره ی فشرده دو کتاب تدریس می شود و تدریس هر کتاب با سرعت بسیار بالاتری نسبت به یک دوره ی عادی که در طول 5 ماه و نیم فقط یک کتاب در آن تدریس می شود است. در صورتی که متقاضیان ثبت نام زمان کافی برای شرکت در دوره های فشرده را ندارند، پیشنهاد ما به شما گذراندن یک دوره ی عادی ست. خواهشمندیم در تصمیم گیری برای انتخاب دوره ی عادی و یا فشرده دقت لازم را انجام دهید، بعد از ثبت نام امکان جابه جایی وجود نخواهد داشت.

3 روز در هفته (روزهای زوج و فرد) و دوره ی عادی روزهای جمعه

دوره های عادی

دوره های فشرده

15:00 – 17:00

10:00 – 13:00

17:30 – 19:30

14:00 – 17:00

جمعه ها 11:00 – 17:00

17:30 – 20:30

دوره ی مکالمه و اطلاعات عمومی / دوره ی آمادگی امتحانات چیلز بی 2

دوره های مکالمه و اطلاعات عمومی 1

شنبه و چهارشنبه

14:00 – 17:00

دوره های مکالمه و اطلاعات عمومی 2

یکشنبه و سه شنبه

16:00 – 19:00

دوره ی آمادگی امتحانات چیلز B2

شنبه و چهارشنبه

14:00 – 10:00

یکشنبه و سه شنبه

21:00 – 17:00

 شرایط و نحوه ثبت نام، هزینه ی دوره ها:

شرط اولیه ثبت نام در دوره های زبان مدرسه ایتالیایی، داشتن 18 سال سن و یا تحصیل در دوازدهمین سال دبیرستان می باشد.

این ثبت نام، دو بار در سال در ماه های اسفند و شهریور بصورت آنلاین از طریق سایت زیر انجام می شود.

WWW.SITENROL.COM

جهت ثبت نام در ترم های A1  عادی و A1 + A2  فشرده پاییز/زمستان 1402، از 11 شهریورماه 1402 تا 11 مهرماه 1402 فقط از طریق سایت www.sitenrol.com اقدام بفرمایید.

 متقاضیان ثبت نام سایر ترم ها می توانند پس از اعلام نتایج اقدامات لازم جهت ثبت نام را از طریق همان سایت انجام دهند.

 لازم است متقاضیان پس از ثبت نام اینترنتی و پرداخت از طریق درگاه بانکی سایت ، رسید ثبت نام اینترنتی و کپی خوانا از مدرک شناسایی ( شناسنامه، کارت ملی و یا پاسپورت) خود را به آدرس ایمیل زیر تا تاریخ 12مهرماه ساعت  12 ظهر ارسال بفرمایند. در صورت عدم ارسال مدارک  به ایمیل زیر در زمان تعیین شده، مدرسه هیچ گونه مسئولیتی را نمی پذیرد و دریافت اطلاعات، پیگیری ثبت نام و شروع دوره ها فقط متوجه متقاضی ثبت نام است.

info@sitenrol.com

جهت ثبت نام آنلاین کد ملی و اسکن عکس خود را از قبل آماده داشته باشید و نام و نام خانوادگی  و تمامی اطلاعات خود را فقط به لاتین ( انگیسی) و در قسمت های ستاره دار و دقیقا مطابق گذرنامه وارد سیستم نمایید. اسکن عکس باید دارای زمینه روشن، در ابعاد 300 در300 ، با کیفیت 300dpi  و حداکثر حجم 200 کیلوبایت باشد و پس از انجام مراحل ثبت نام و با ورود دوباره در پنل کاربری امکان آپلود آن را خواهید داشت. (در زمان انجام ثبت نام اول کلاس و ساعت خود را انتخاب و پس از آن اقدام به وارد کردن اطلاعات شخصی خود بفرمایید.)

هزینه دوره فشرده :50.000.000 ریال

هزینه دوره عادی: 45.000.000 ریال

هزینه دوره اطلاعات عمومی و مکالمه 1 و 2:

45.000.000 ریال

هزینه دوره آمادگی چیلز بی 2: 20.000.000 ریال

در صورت بروز هرگونه مشکل در هنگام ثبت نام، با ایمیل زیر در ارتباط باشید.

info@sitenrol.com

تنها در روز شروع کلاس هر دانشجو امکان ورود به برنامه ی ادوبی کانکت ( Adobe Connect)

 را خواهد داشت. برای ورود به برنامه ایمیل ثبت شده در سایت ثبت نام را در قسمت یوزرنیم و نام کاربری 6 رقمی را در قسمت پسورد وارد بفرمایید.


 

ترمهای مدرسه ایتالیایی تهران

تاریخ شروع ترم ها

فشرده، عادی

26 و 27 فروردین ماه

اطلاعات عمومی و مکالمه 1 و 2

26 و 27 فروردین ماه

روزهای جمعه

25 فروردین ماه

آلفاتست پزشکی

26 فروردین ماه

دوره ی آمادگی چیلز B2

26 و 27 فروردین ماه

اساسنامه دوره های آنلاین مدرسه ایتالیایی تهران ” پیترو دلا واله“

1- از تمام دانشجویان تقاضا می شود که با سعی و تلاش فراوان و پشتکار در کلاسهای آنلاین حضور یابند و قوانین جمهوری اسلامی ایران را رعایت فرمایند.

2- تاخیر در کلاس حداکثر تا 15 دقیقه مجاز می باشد و حضور با تاخیر در کلاس پس از مدت تعیین شده غیبت محسوب خواهد شد.

3- پس از ثبت نام تغییر روز و ساعت به هیچ عنوان مقدور نیست. (فقط در موارد خاص و با ارائه گواهی از دانشگاه و یا محل کار و در صورت تداخل کلاسها با ساعات کاری و دانشگاه و پس از تصمیم گیری نهایی کمیسیون مدرسه امکان تغییر کلاس خواهد بود.)

4- دانشجویانی که بیش از 10 جلسه غیبت داشته باشند، امکان شرکت در امتحانات  میان ترم و پایان ترم را نخواهند داشت.

5- انصراف و کنسل کردن کلاسها فقط پیش از دوره ها و با کسر 50% از کل مبلغ دریافتی و کارمزد بانک امکانپذیر می باشد. دانشجویانی که با تاخیر و خارج از زمان پیش بینی شده جهت ثبت نام اقدام می کنند امکان انصراف از دوره ها را نخواهند داشت. استرداد شهریه حداقل یکماه زمان می برد. ( در صورت عدم شرکت شما در کلاسها به هیچ دلیل استرداد شهریه و یا انتقال به ترم بعدی امکانپذیر نخواهد بود).

6- اخذ مدرک زبان که سطح آن هر ساله توسط کنسولگری ایتالیا اعلام می شود اولین شرط جهت اقدام اخذ ویزای تحصیلی می باشد. لازم به ذکر است که اخذ ویزای تحصیلی 100% نیست و دانشجو پس گذراندن تمامی مراحل تعیین شده توسط کنسولگری و وزارت علوم ایتالیا و پذیرش در مصاحبه کنسولگری و در صورت قبولی در تمامی مراحل موفق به اخذ ویزا خواهد شد.

7- تمامی دانشجویان جهت شرکت در کلاسها موظف به داشتن کامپیوتر(استفاده از تبلت و موبایل امکانپذیر نیست)، دوربین، میکروفن و اتصال اینترنت مناسب (حداقل 2 مگابیت) در طول جلسات کلاسها هستند. در صورت عدم همکاری با اساتید مسئله به مدرسه گزارش و پیگیری لازم انجام  خواهد شد. از شما خواهشمندیم از ضبط کلاسها جدا خودداری بفرمایید.

*** در صورت نقض ضوابط انضباطی و اخلاقی موسسه و پس از سه تذکر شفاهی به دانشجو مدرسه ایتالیایی می تواند مانع شرکت دانشجویان در کلاسهای زبان شود.

8- مدرسه ایتالیایی تهران دریافت نتایج امتحانات چیلز را در بازه ی زمانی 1 ماه و نیم تضمین نمی کند و ثبت نام و برگزاری امتحانات در تاریخ های تعیین شده توسط دانشگاه نیز بستگی به تصمیم مدرسه دارد.

9- تاریخ امتحانات میان ترم (دوره های فشرده) و پایان ترم (تمامی ترم ها)  توسط مدرسه تعیین و به صورت حضوری با در نظر داشتن شرایط در کل کشور برگزار خواهد شد.  

10- در طول ترم پاییز/زمستان 1402، دریافت کتاب از مدرسه امکانپذیر نیست و فقط فایل پی دی اف  آن توسط اساتید در اختیار دانشجویان بعد از شروع دوره ها قرار خواهد گرفت. ( شامل کتابهای اطلاعات عمومی نمی شود)

11- تمامی دانشجویان موظف به دنبال کردن کانال رسمی مدرسه ایتالیایی در تلگرام می باشند زیرا تمامی اطلاع رسانی ها از طریق این کانال انجام می شود.

12- کارمزد پرداخت اینترنتی به هزینه های دوره اضافه خواهد شد (بین 3 تا 15 هزار تومان).

آدرس ما در تلگرام

https://t.me/SIPDV

امتحان استرنی B2/Cills:

متقاضیانی که امکان شرکت در دوره های مدرسه را ندارند، می توانند در امتحان استرنی سطح B2 شرکت کنند. این امتحان توسط دانشگاه زبانهای خارجی Siena در مدرسه ی ایتالیایی که تنها نماینده ی رسمی این دانشگاه در ایران است برگزار می شود. ثبت نام این آزمون معمولا 2 ماه پیش از برگزاری آن از طریق سایت و کانال رسمی تلگرام مدرسه ی ایتالیایی اعلام می شود.

WWW.SITENROL.COM

زمان برگزاری این امتحان 2 بار در سال در ماه های خرداد، آذر برای تمامی متقضیان می باشد.

این امتحان در ماههای شهریور و اسفند نیز برای دانشجویان در حال تحصیل در دوره ها برگزار می شود و شرکت دیگر متقاضیان در این دو تاریخ بستگی به تصمیم مدرسه ی دارد.

 برای قبولی در این امتحان متقاضی باید موفق به کسب حداقل نمره ی 11 در هر یک از مهارتهای امتحان شود. ( امتحان شفاهی – درک مطلب – امتحان شنیداری – گرامر و نگارش).

منابع امتحان: اسپرسو 1 تا 4 + Dizionario di Base که امکان تهیه آن را از مدرسه ایتالیایی خواهید داشت.

برای شرکت در امتحانات C1, C2  خرداد و یا آذر ماه از طریق ایمیل مدرسه با ما در تماس باشید. ( مدارک لازم: کپی خوانا از صفحه اول پاسپورت + مبلغ 160 یورو هزینه امتحان + 7.000.000 ریال)

info@sitenrol.com

ثبت نام آزمون استرنی آذرماه 1402:

تاریخ ثبت نام امتحان استرنی از 16 شهریورماه تا 18 مهرماه 1402 به صورت آنلاین و از طریق سایت مدرسه انجام می شود. پس از انجام ثبت نام و پرداخت آنلاین از طریق سایت www.sitenrol.com برگه ی ثبت نام و کپی پاسپورت و یا در صورت نداشتن آن ترجمه غیر رسمی شناسنامه به زبان انگلیسی و یا ایتالیایی که این ترجمه باید روی سربرگ دارالترجمه و بدون تاییدیه ی دادگستری باشد را تا تاریخ 19 مهرماه ساعت 12 ظهر از طریق ایمیل زیر ارسال بفرمایید.

 (ثبت نام تمدید نخواهد شد و روزها و ساعات برگزاری آزمون از طریق کانال رسمی مدرسه در تلگرام اعلام خواهد شد.)

info@sitenrol.com

هر دانشجو پس از انجام ثبت نام موظف است در تاریخ 20 مهرماه  ساعت 15.00، لیست اسامی شرکت کنندگان در آزمون را در کانال تلگرام مدرسه کنترل و در صورت عدم رویت نام و یا عدم تطابق اطلاعات وارد شده با پاسپورت خود، مدرسه را از طریق ایمیل زیر مطلع کنند و پس از تاریخ 22 مهرماه امکان ثبت نام جدید و تغییر در اطلاعات وارد شده نخواهد بود و مدرسه هیچ مسئولیتی را نمی پذیرد. امکان کنسلی و استرداد هزینه ی امتحان نیز پس از 11 آبان ماه نخواهد بود.

info@sitenrol.com

آدرس ما در تلگرام  https://t.me/SIPDV       

اطلاعیه ی مهم : مدرسه ایتالیایی تهران دریافت نتایج امتحانات چیلز را در بازه ی زمان 1 ماه و نیم تضمین نمی کند و ثبت نام و برگزاری امتحانات در تاریخ های تعیین شده توسط دانشگاه نیز بستگی به تصمیم نهایی مدرسه دارد.

هزینه امتحان استرنی:55.000.000  ریال

 هزینه امتحان جبرانی 3 و یا 4 مهارت :45.000.000  ریال

هزینه ی امتحان جبرانی 1 و یا 2 مهارت : 30.000.000 ریال

 امتحان B1- CITTADINANZA:

با توجه به قوانین وضع شده در کشور ایتالیا متقاضیانی که در حال انجام اقدامات لازم برای اخذ اقامت و یا پاسپورت کشور ایتالیا هستند، نیاز به مدرک B1 – CITTADINANZA  خواهند داشت. مدرسه ایتالیایی تهران تنها مرکز رسمی برگزاری این امتحانات در ایران می باشد.

         جهت ثبت نام ( حداقل 40 روز قبل از تاریخ امتحان) با مدارک زیر به مدرسه مراجعه فرمایید:

مدارک لازم: کپی خوانا از صفحه اول پاسپورت + مبلغ 100 یورو هزینه امتحان + 7.000.000 ریال به شماره ی کارت مدرسه واریز و به همراه سایر مدارک به  مدرسه تحویل داده شود.

5022 2913 1963 2863

فرانکو برجزه

برای تاریخ امتحانات کانال مدرسه را کنترل بفرمایید. 

آدرس ما در تلگرام  https://t.me/SIPDV       

تاریخ های تقریبی برگزاری این امتحانات: 8 ژوئن،20 ژوئیه، 19 اکتبر و 5 دسامبر خواهد بود.

دوره های آلفا تست پزشکی و اطلاعات عمومی/ مکالمه:

مدرسه ایتالیایی تهران کلاسهای آلفاتست پزشکی، اطلاعات عمومی/ مکالمه برگزار می کند. کلاسهای فوق به دانشجویان سطح B1 , B2  که قصد تحصیل در رشته ی پزشکی را دارند توصیه می شود.

نحوه سفارش و هزینه کتابهای آلفا تست :

برای سفارش کتابهای آلفاتست هزینه را واریز کرده و فیش واریزی، نام و نام خانوادگی و شماره تماس خود را به ایمیل زیر ازسال بفرمایید. ( کتابها چاپ سال 2012 می باشند)

info@sitenrol.com

 

شماره کارت مدرسه جهت واریز هزینه کتابهای آلفاتست:

شماره کارت مدرسه جهت واریز هزینه کتابها: 

5022 2913 1963 2863

فرانکو برجزه

مدت زمان آماده سازی از 5 تا 7 روز کاری

قیمت به ریال

آلفاتست

15.000.000

پزشکی

6.400.000

معماری

6.680.000

مهندسی

12.800.000

بهداشت و درمان

3.300.000

اطلاعات عمومی

 اخذ ویزای تحصیلی و مدارک ویزای تحصیلی دانشگاههای ایتالیایی زبان :

اصلی ترین شرط برای اخذ ویزای تحصیلی، دریافت مدرک زبان ایتالیایی می باشد که سطح آن هر ساله توسط کنسولگری ایتالیا پس از رایزنی با وزارت علوم و امور خارجه ایتالیا اعلام می گردد.

لازم به ذکر است که اخذ ویزای تحصیلی 100% نیست و دانشجو پس از گذراندن تمامی مراحل تعیین شده توسط کنسولگری و وزارت علوم ایتالیا و پذیرش در مصاحبه کنسولگری، موفق به اخذ ویزا خواهد شد.

 برای ثبت نام در دانشگاه های ایتالیا مدرک پایان 12 سال تحصیلی الزامی است.  ( مدرک دیپلم + پیش دانشگاهی و یا در صورت نداشتن مدرک پیش دانشگاهی مدرک فوق دیپلم برای متقاضیان دوره های کارشناسی و مدرک لیسانس برای دوره های کارشناسی ارشد)

درخواست ویزا برای هر دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس فقط به زبان ایتالیایی از طریق مدرسه امکانپذیر می باشد.

مدارک تحصیلی و ویزا از طریق لینک زیر قابل مشاهده هستند:

 https://ambteheran.esteri.it/ambasciata_teheran/fa/ambasciata/news/news/2022/05/studiare-in-italia_0.html

آدرس مدرسه : خیابان لواسانی (فرمانیه) – نبش خیابان سعیدی - پلاک 47

Email: info@sitenrol.com

Tel : 22807580 ( 16-18هر روز از ساعت )

  آدرس ما در تلگرام https://t.me/SIPDV

سایت اصلی مدرسه ایتالیایی تهران: WWW.SCUOLAITALIANATEHRAN.COM

"مدرسه ایتالیایی امور مربوط به نحوه ی دریافت ویزا و تعیین وقت جهت اخذ ویزای تحصیلی را فقط با اعلام و دستور هر ساله ی کنسولگری ایتالیا در تهران اعلام و برای بورسیه های تحصیلی هیچ اقدامی انجام نمیدهد."

 "تمامی مراحل مربوط به دریافت ویزای تحصیلی توسط کنسولگری ایتالیا در تهران انجام می شود."